رمز خود را فراموش کرده اید ؟

 
 
10 کمپین تبلیغاتی برتر تاریخ

 

در این مقاله میخواهیم شما را با 10 کمپین تبلیغاتی برتر دنیا آشنا کنیم تا با بررسی این کمپین ها بتوانیم درک بهتری از استاندارد های بالای  جهانی داشته باشیم  که امیدوار هستیم این نکات به شما کمک کند تا به اهداف تبلیغاتی خود نزدیکتر شوید.

 Canadian Tire : چرخ ها

 

یکی از بزرگترین شرکت های خرده فروشی کانادایی میباشد که بیش از 487 فروشگاه زنجیره ای دارد که در زمین ارائه لوازم خانگی و ورزشی و... فعالیت دارد.

این شرکت در سال 2016 تیزری با نام چرخ ها تولید کرد که در بازی های المپیک به نمایش در آمد که در سال 2017 به دلیل خلاقیت و ایده جذاب این کمپین جوایز زیادی دریافت کرد.

در این تیزر شما یک پسر بچه معلول با ویلچر را میبینید که به دلیل وضعیت جسمانی که دارد نمیتواند با بچه های دیگر بازی کند، که به صورت اتفاقی با یکی از بچه های همسایه برخورد میکند و با او آشنا میشود. که در ادامه تیزر مشاهده میکنید یک بازی بسکتبال مخصوص برای پسر بچه معلول برگزار میکنند تا او هم بتواند بازی کند. نکته ی قابل توجه در این تیزر و کمپین اینجاست که برند Canadian Tire روی خود شرکت مانور چندانی نمیدهد اما بسیاری از کارشناسان این تیزر را یکی از بهترین نمونه های تبلیغاتی نوین میدانند، همچنین این کمپین در طول المپیک هم به نمایش و اجرا در آمد که به نوعی حمایت از کاروان ورزشی کانادا در این رقابت ها به حساب می آمد. این یکی از مزیت های اصلی این کمپین میباشد حمایت از کاروان ورزشی کانادا در کنار تبلیغات محصولات ورزشی به همین دلیل هم تا سالها در یاد و ذهن مردم کانادا و اروپا باقی میماند.

نکته ای که میتوانیم از این کمپین یاد بگیریم هیچ ترسی نسبت به حمایت برندتان از رویداد یا اتفاقی که هیچ ربط مستقیمی با ماهیت و نوع کسب و کار شما ندارد را نداشته باشید. همیشه هدف از تبلیغ کردن بالا بردن میزان فروش نمیباشد گاهی نیاز است ارتباط عمیقی بین شما و مخاطبینتان بر قرار شود.

 

پخش

کوکاکولا : آخرین مشتری

همه ی ما با نام برند کوکاکولا آشنایی داریم ، در این کمپین یکی از جذاب ترین  و خاصترین تیزر های تبلیغاتی مناسبتی را مشاهده میکنید. در این کمپین کوکاکولا 15 هزار مشتری فیلیپینی خود را با خرید فقط یک کوکاکولا غافلگیر میکند و  به این ترتیب تمام 15 هزار مشتری آخر سال تنها با خرید یک کوکاکولا جوایز نفیسی دریافت کردند.

نکته مهم این کمپین کوکاکولا  نشان دادن که همیشه به تعهداتش عمل میکند و با اهدای این هدایا قلب بسیاری از مشتریان خود را به این شکل به دست آورد

میتوانیم با انجام کار هایی که بدون سود شخصی باشد اعتماد مخاطبین را جلب کرد.

پخش

فولکس واگن : به کوچک بودن فکر کن!!

 

بسیاری از مردم و کارشناسان بازاریابی فولکس واگن (Volkswagen) را جمله به "کوچک بودن فکر کن" (Think Small)
میشناسند و یاد میکنند.

آمریکایی ها تا 14 سال پس از به اتمام رسیدن جنگ جهانی دوم هم فقط تمایل به خریدن ماشین های
بزرگ که ساخت کشور خودشان بود را داشتن 
اما در سال 1960 یک شرکت تبلیغاتی تصمیم گرفت طرز  فکر مردم آمریکا و یک ملت را تغییر دهند. آنها برای شرکت فولکس واگن یک شعار تبلیغاتی طراحی کردن (به کوچک بودن فکر کن) در این کمپین آنها دقیقا دست روی انتظارات و خواسته های مردم گذاشتند، "آیا شما فکر میکنید محصولات ما کوچک هستند؟ بله دقیقا همینطوره..."

در اینجا هم لینکی قرار داده ایم که میتوانید در آن تیزر تبلیغاتی مربوط به این کمپین را مشاهده نمایید.

 

ترجمه تیزر : امسال همه با یک مدل جدید ماشین کوچک رویرو میشوند، پس امسال همه در مورد این ایده جدید "کوچک فکر کنیم" حرف خواهند زد، ایده بزرگیست. ما در کمپانی فولکس واگن 21 سال روی این ایده کار کرده ایم

پخش

گوگل اندروید : دوستانی برای همیشه

این تیزر تبلیغاتی زیبا در عین حال ساده و بسیار حرفه ای میباشد، اسم این کمپین و تیزر تبلیغاتی دوستانی برای همیشه میباشد که در سال 2015 بیشترین نرخ اشتراک گذاری را داشته است. این تیزر مجموعه ای از به هم پیوستن فیلم های کوتاه از لحظات زیبای ارتباطات دوستانه و صمیمی بین حیوانات را به تصویر میکشد که رفتار این حیوانات با هم به قدری تاثیر گذار است که در زمان پخش این تیزر 6/4 میلیون بازنشر دریافت کرده.

نکته ی مهمی که میتوانیم از این کمپین و تیزر بیاموزیم این است که در دنیای تبلیغات همیشه نیازی نیست برای تاثیر گذاری بیشتر هزینه های سرسام آور کنیم، میتوانیم با خلق ایده هایی بسیار ساده ، جذاب و با داشتن موضوعی مناسب نرخ تاثیر گذاری بر روی مخاطبین را بالا ببریم.

پخش

نایکی : فقط انجامش بده!!

جالب است بدانید شرکت نایکی در ابتدا فقط مخصوص دوندگان  ماراتن بوده و بعد از مدتی در جامعه موج تناسب اندام در دنیا به راه افتاد.

در آن زمان نایکی برای پیشی گرفتن از رقبای خود کمپین فقط انجامش بده را در دهه 80 میلادی طراحی و اجرا کرد، که میتوان گفت کلید موفقیت این کمپانی بود، در سال 1988 فروش نایکی از 800 میلیون دلار به 9.2 میلیارد دلار رسید. فقط انجامش بده (Just Do It) کوتاه ،  دلنشین و در عین حال در بین مردم بسیار فراگیر بود.  شعار این کمپین به شکل محرکی در بین تمام انسان ها عمل میکند میخواهی 10 کیلومتر بدوی !؟ خوب انجامش بده...

نکته این کمپین دقیقا اینجاست که قبل از طراحی آن به این فکر کنیم که میخواهیم کدام مشکل مخاطب خود را بر طرف کنیم؟ راه حل ما چیست؟ به این ترتیب شما میتوانید بهترین پیام را برای ایجاد حس نیاز مشتریان به محصولات یا خدمات شما پیدا کرد.

پخش

گو پرو  : آتش نشان و بچه گربه

همان طور که با محتوای کاربران و مشترینان شرکت گو پرو آشنا هستید، معمولا شاهد فیلم ها و تیزر هایی هستیم که از ورزش هایی مثل سقوط آزاد از ارتفاع ، دوچرخه سواری در کوهستان ، اسکی و ... با گو پرو ضبط و پخش میشوند که بسیار هم خاص و جذاب میباشند. شرکت گو پرو این بار در این تیزر از هیچ کدام از این موضوعات هیجنان انگیز ورزشی استفاده نکرده و آتشنشانی را نشان میدهد که در یک روز معمولی کاری خود یک بچه گربه را نجات میدهد.

احتمالا برای شما هم این سوال به وجود می اید که چرا گو پرو چنین تیزری ساخته است و چرا باز هم از فیلم های هیجان انگیز ورزشی استفاده نکرده ، جواب مشخص است گو پرو برای وسعت بخشیدن به طیف مخاطبین خود این بار خارج از ورزش های سخت این تیزر را طراحی کرده است به عبارت دیگر گوپرو به دنبال جذب نگاه های جدید رفته است.

نکته مهم این کمپین  ، هیچ ترسی از جا به جا کردن برندتان در زمینه تبلیغات خود نداشته باشید تا بتوانید نما های متفاوتی از خدمات یا محصول خود را به طیف های مختلف مخاطبین خود برسانید

پخش

ریباک : 25915 روز!

جالب است که بدانید یک انسان معمولی 25915 روز زندگی میکند. در این کمپین و تیزر تبلیغاتی ریباک قصد دارد از این نکته علمی استفاده کند تا مخاطبین خود را تشویق به ورزش کردن و داشتن زندگی مفیدتر در این 25915 روز زندگی شان میکند. نکته ی جالبی که در این تیزر دیده میشود ریباک حتی از یک کلمه هم برای انتقال پیام تبلیغاتی خود استفاده نکرده است پیام این تیزر تبلیغاتی اینقدر تاثیر گذار میباشد نیازی به کلمه یا جمله ای برای توصیف آن نیست.

که اصلی ترین پیام این تیزر این است به بدنی که به شما داده شده احترام بگذارید و از روز های عمرتان بهترین بهره را ببرید.

در این تیزر تبلیغاتی ریباک قصد به تصویر کشیدن داستان شرکت کردن زنی در دوی ماراتون، تا مسابقات دوران نوجوانی و دبیرستانش را دارد. نکنه ی جالب این است  که ریباک تیزر خود را از نقطه ی پایان شروع کرده و به سر آغاز دوران حرفه ای و زندگی این زن میپردازد که برای تاثیر گذاری بیشتر در لحظه های مختلف روز های باقی مانده ی زندگی را نمایش میدهد.

نکته ی بسیار مهم این کمپین ایجاد احساس اضطراب و ترس در مخاطب میباشد که با نمایش دادن روز های باقی مانده عمر تاثیر روانی بسیار زیادی بر روی هر فرد ایجاد میکند. این شمارش روز های باقی مانده عمر در مخاطب حس ترس و نگرانی در مورد وضعیت سلامتی را در پی دارد که میتوان گفت ریباک توانسته بهترین شکل ممکن محصولات ورزشی خود را معرفی و تبلیغ کند.

پخش

علی بابا : به سوی عظمت کوچک

 

بر اساس آمار های رسمی برند علی بابا ارزشی به اندازه ی آمازون دارد. این کمپین به سوی عظمت کوچک دارای شهرت جهانی میباشد شرکت علی بابا حامی تیم کنیا در المپیک زمستانی کره جنوبی در سال 2018 بود که در همین راستا این تیزر تبلیغاتی را طراحی و پخش کرد.

پیام این تیزر بسیار جذاب و تاثیر گذار میباشد : عظمت از نقاط کوچک و مکان های کوچک سر چشمه میگیرد

نکته ی خوبی که میتوانیم از این کمپین و تیزر بیاموزیم اینجاست همیشه جذب تعداد بالای مخاطب کار بسیار دشواری میباشد اما میتوانیم گاهی فقط بر روی قسمت خاصی از مخاطبین تمرکز کنیم تا به هدفمان بر روی آن افراد برسیم. که در این صورت شانس ما برای اثر بخشی بر روی مخاطبین و رسیدن به اهداف تبلیغاتی خود را بالا می بریم.

پخش

اپل : از مک استفاده کن

در بین تمام کمپین های اپل و مک شعار و کمپین (از مک استفاده کن) نتایج چشم گیری داشته. اختلاف نظر ها در مورد استفاده از سیستم عامل وینوز و یا استفاده از مک به موفق ترین کمپین اپل تبدیل شد که در سال اول اجرا این کمپین فروش این کمپانی تا 42% افزایش یافت.

در این کمپین شرکت اپل تمام مواردی که مخاطبین و مشتریان لازم بود بدانند را بدون بزرگ نمایی بسیار ساده نشان داده است.

نکته این کمپین میتواند این باشد اگر محصول جدید با قابلیت های خاص دارید نیازی نیست ویژگی های خود را در سر مخاطبین بکوبید و میتوان این ویژگی ها را  به صورت ساده و قابل فهم همگان بیان کرد تا جایی که مخاطبین و مشتریان خودشان را در حال استفاده از محصول شما تجسم کنند.

پخش

گوگل : فقط بگو هی گوگل

در این کمپین و تیزر شرکت گوگل قصد دارد محصول و خدمات جدیدش را به بازار معرفی کند، در این تیزر شرکت گوگل به شما نشان میدهد مهم نیست کجا هستید و در حال انجام چه کاری مهم نیست چند سالتان باشد و با چه لحنی صحبت میکنید فقط کافیست بگویید هی گوگل تا بتوانید از محصول جدید این شرکت یعنی google assistant استفاده کنید. مخاطبین میتوانند با گفتن هی گوگل درخواست خود را بیان کنند مثل عوض کردن موزیک ، زنگ زدن یا پیام دادن به شخص دیگر از این محصول استفاده کنند. این تیزر به خوبی در یک دقیقه تمام پیام تبلیغاتی خودش را میرساند نکته جالب اینجاست بسیاری ممکن است بگویند این کلیپ بسیار شبیه به تیزر شرکت اپل و هی سیری میباشد در صورتی که در این تیزر ویژگی های کاربردی این محصول که هر روز ممکن است در موقعیت های مختلف به آن احتیاج داشته باشید متمرکز و نشان میدهد.

پخش

13 نظر to “ 10 کمپین تبلیغاتی برتر تاریخ”

 1. film izle گفته است :پاسخ

  If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

 2. porno گفته است :پاسخ

  If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

 3. erotik izle گفته است :پاسخ

  If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

 4. sikis izle گفته است :پاسخ

  I have recently started a blog, the info you offer on this site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work. Luz Daren Im

 5. sikis izle گفته است :پاسخ

  Fantastic web site. A lot of useful information here. Ursuline Currey Vastah

 6. erotik izle گفته است :پاسخ

  Some really choice articles on this website , saved to favorites . Petronia Giustino Monti

 7. erotik izle گفته است :پاسخ

  Pretty! This has been an incredibly wonderful article. Thanks for providing these details. Clarice Frank Lauter

 8. sikis izle گفته است :پاسخ

  Really enjoyed this blog. Really thank you! Really Cool. Moina Georgy Tay

 9. erotik izle گفته است :پاسخ

  You are a great writer. I just bookmarked your site. Jackelyn Mycah Gilliam

 10. erotik گفته است :پاسخ

  Thanks a lot for the article. Much thanks again. Keep writing. Jennette Nikolaos Dore

 11. erotik izle گفته است :پاسخ

  This paragraph will assist the internet visitors for setting up new webpage or even a weblog from start to end. Diane-Marie Giraud Friede

 12. erotik izle گفته است :پاسخ

  Wow! Finally I got a website from where I know how to truly obtain valuable information concerning my study and knowledge. Genevieve Ferdie Maltzman

 13. film گفته است :پاسخ

  Here are some hyperlinks to internet sites that we link to due to the fact we consider they may be really worth visiting. Maia Shelton Mata

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا